KOLAY ERİŞİM
 
Avcılar Halkı kentin hem sakini, hem de sahibidir.
KOLAY ERİŞİM
Avcılar Çağrı Merkezi444 6 989
İçerikler

AVCILAR ACI KAYIPLARINI ÖLÜMSÜZLEŞTİRDİ

Avcılar Belediye Meclisi, her ayın ilk pazartesi günü düzenlediği, Şubat ayı toplantısında önemli kararların altına imzasını attı ve üç ismi yaşatma kararı aldı.
Toplumsal hafızayı taze tutmak, yaşanılan acıların bir daha yaşanmaması ve Avcılar’da yitirilen canların anılması için Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli’nin öncülüğünde, Ocak ayı Meclis Toplantısında teklif verilmişti. Avcılar ilçesinin sevilen yüzleri ve simge olan isimlerini ölümsüzleştirmek için yapılan teklif, Avcılar Belediye Meclisi Şubat ayı toplantısında, Meclis Üyelerinin oy birliği ile kabul edildi. 
FAİLİ MEÇHUL KALSA DA KADIN CİNAYETİNİ UNUTMAMAK
Alınan karar kapsamında, Avcılar’ın sevilen siyasetçilerden, 11.05.2016 tarihinde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden CHP’li, Avcılar Belediye Meclisi Üyesi Erol Mumcu’nun adı, Barış Manço Kültür Merkezi arkasındaki 10 sanatçının heykelinin bulunduğu Kültür Sanat Parkına verilerek, Erol Mumcu Kültür Sanat Parkı olacak.
Avcılar’da 26 yıl önce, 11 Kasım 1992 yılında, iş çıkışı evine dönerken kimliği tespit edilemeyen bir sapık tarafından bayıltılan ve tecavüz edilerek öldürülen, 5 aylık hamile 23 yaşındaki Gülsevin Buket Değirmenci’nin isminin, Firuzköy Mahallesinde açılacak olan Kadın ve Aile Danışma Merkezine verilmesi kararlaştırıldı. 
' HAY'CAN' SEVER MUHAMMED ALİ YÜREKLİ UNUTULMADI

Avcılar'da liseye gitmeye hazırlanan, Kent Konseyi Çocuk Meclisi Başkanı olan, çok sevdiği sokak hayvanları için Mecliste sürekli çalışan ve kendisini ‘hay' can' sever olarak nitelendiren, sokak hayvanları için yaptıklarıyla Avcılar’da yaşayan herkesin büyük takdirini kazanan, 18.08.2016 tarihinde ‘Aort yırtılması' sonucu, 14 yaşında hayata veda ederek tüm sevenlerini yasa boğan Muhammed Ali Yüreklinin adının,  Gümüşpala Mahallesi İskeçe Caddesindeki Çocuk ve Köpek Oyun Parkına verilmesi oy birliği ile kararlaştırıldı. 

Dökümanlar