KOLAY ERİŞİM
 
Avcılar Halkı kentin hem sakini, hem de sahibidir.
KOLAY ERİŞİM
Avcılar Çağrı Merkezi444 6 989
İçerikler

AVCILAR’DA KADINLAR HAKLARINI ÖĞRENİYOR

Avcılar Belediyesi Gülsevin Buket Değirmenci Kadın, Aile ve Dayanışma Merkezi’nde; Kadınlar için sosyal ve toplumsal hayatta dair eğitimler devam ediyor. Kadının İnsan Hakları Eğitim Programı’nda (KİHEP) 5. Grup çalışmaları,  tanışma ve ihtiyaç saptaması toplantısıyla Aralık ayı eğitimlerine başladı.

KADIN DOSTU BELEDİYECİLİK

Avcılar Belediyesi ‘Kadın Dostu Belediyecilik’ kapsamında Mayıs 2014’de Kadın ve Aile Müdürlüğünü kuran Türkiye’de ilk ilçe Belediyesidir. Kadın Aile Müdürlüğü kadınlara; Toplumsal cinsiyet eşitliği temellerinde sosyal hayata katılmaları ve ekonomik özgürlüklerini kazanmalarına yönelik projeler geliştirerek, kadını toplumsal hayata kazandırmayı amaçlıyor. İstanbul’da ve Marmara Bölgesi’nde tek kadın belediye başkanı olması sebebiyle kadın hakları konusunda çalışmalarına göreve geldiğinden beri büyük önem veren Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli, yaptığı projeler ile İstanbul ve Avcılar’da kadınların sesi olmaya devam ediyor. 

KADINLAR; “Haklarımız Var! ” Diyor..

Avcılar Belediyesi ve Kadının İnsan Hakları-Yeni Çözümler Derneği (KİH-YÇ) ile yapılan protokol ile Kadının İnsan Hakları Eğitim Programı (KİHEP) Avcılar Belediyesi'nin ev sahipliğinde Avcılar’lı kadınlarla buluşuyor. 

Programın hedefi ise; kadınların özel ve kamusal alanlarda haklarını kullanabilmesi, hak ihlallerini önleyebilmesi ve toplumsal hukuki değişime yönelik örgütlenmeler kurabilmesini sağlamak. Alanında uzman kişiler tarafından verilen eğitimde, günlük hayatımızda ve yaşam alanlarımızda karşılaştığımız, problemlerden kaynaklanan hak mağduriyetlerinin önüne geçmek ve kadının insan hakları konusunda bilgilendirmek üzere çalışmalar yapılıyor.

 

Dökümanlar