KOLAY ERİŞİM
 
Avcılar Halkı kentin hem sakini, hem de sahibidir.
KOLAY ERİŞİM
Avcılar Çağrı Merkezi444 6 989
İçerikler

Avcılar’ın Yarınları, Bugünden Hazır

Avcılar Belediyesi Kent Evleri’nde çocuklar hem eğleniyorlar hem de öğrenmeye devam ediyorlar. 

Kadın erkek eşitliğinin esas alınarak eğitim verildiği Kent Evleri’nde çocuklar, aldıkları eğitimler sayesinde özgüveni daha yüksek ve birbirlerinin yaşam alanına saygı duyarak büyümeyi öğreniyorlar. 

20 HAZİRAN 2016 tarihi itibari ile başlayan derslerde çocuklar, bale, modern dans, resim, heykel, tiyatro, halk oyunları, bağlama, gitar, keman ve ritim dersleri alıyorlar. Uzman kadrolar tarafından verilen eğitimlerde çocuklar yetenekli oldukları konularda kendilerini geliştirirken, yeni alanlarda da kendilerini keşfediyorlar. Çocukların okul dönemindeki derslerine katkı sağlamak için, İngilizce ve matematik destekli eğitim programları uygulanıyor.

Her yaz olduğu gibi bu yaz da yüzme bilmeyen çocukları unutmayan Avcılar Belediyesi, olimpik yüzme havuzlarında profesyonel eğitmenler eşliğinde çocuklara yüzme öğretmeye devam ediyor. 

Çocuklar yaz tatillerini en iyi şekilde değerlendirirken, eğlenirken öğrenmenin tadını doyasıya çıkartıyor.

AVCILAR ÇOCUKLARI ATATÜRK’ÜN İZİNDE

Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli; “ Avcılar Çocuk Evleri’nde çocuklarımız güne Andımız okuyarak başlarlar. Cinsiyet eşitliği temellerinde eğitim alırlar. Doğayı, bayrağını, yurdunu ve vatanını severek, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde, Laik ve Demokratik Türkiye Cumhuriyeti’nin daimi bekçisi olarak büyürler” dedi.

Yetişkin hemşehrilerini de unutmayan Avcılar Belediyesi,  kursiyerlere  resim, halk oyunları, modern dans, tiyatro, şan, bağlama ve gitar dersleri veriyor. Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika programları düzenleyen Avcılar Belediyesi, bilgisayar işletmenliği, Almanca ve İngilizce kursları vermeye devam ediyor.

Dökümanlar