KOLAY ERİŞİM
 
Avcılar Halkı kentin hem sakini, hem de sahibidir.
KOLAY ERİŞİM
Avcılar Çağrı Merkezi444 6 989
İçerikler

Deniz Otobüslerli Avcılar Halkı İle Yeniden Buluşuyor

Avcılar’da deniz ulaşımı yeniden başlıyor. Geçtiğimiz dönemlerde faaliyette olan, iş çıkış saatlerinin, sefer saatlerine uymaması ve talep azlığından ötürü kaldırılan deniz otobüsleri tekrar göreve başlıyor. 11 Temmuz’ da yeniden Avcılar halkı ile buluşacak olan deniz otobüsleri Bostancı, Yenikapı, Avcılar, Marmara, Avşa Adası hattını kullanacak.

Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli tarafından, sıkça dile getirilen ve gerekli makamlara hem yazılı hem de sözlü olarak iletilen, Avcılar Kent Konseyi tarafından da ‘‘Deniz kenti Avcılar’ımıza deniz ulaşımı istiyoruz’’ başlıklı imza kampanyası düzenlenerek, 25 bini aşkın imzanın toplandığı deniz otobüsü seferlerinin tekrar başlatılması talepleri, sonuçlarını verdi. Başkan Dr. Handan Toprak Benli, ‘‘Avcılar hem göl kenarında hem de deniz, bunu ulaşımda kullanmamak büyük eksiklik’’ söylemi ile her fırsatta bu konunun öneminin altını çizmiş, ilk adımı da Gümüşpala Mahallesi Paşaeli Kent Ormanı sahilindeki göl üzerinde, su sporları yapılmasını sağlayarak gerçekleştirmişti. Katkılarından ve duyarlılığından ötürü Avcılar Kent Konseyi Başkanı Mert Ali Ak’a da teşekkür eden Başkan, önce insan diyerek çalışmalarını sürdüreceklerini söyledi.

SEFER SAATLERİ BELİRLENDİ

11 Temmuz-30 Ağustos tarihleri arasında Avcılar’da hizmet verecek olan İDO’nun tarife saatleri ise şöyle; Bostancı’dan hafta içinde saat 19.30’da hareket edecek deniz otobüsü saat 20.15’te Yenikapı, saat 21.00’de Avcılar’da, 23.30’da Marmara Adası ve 00:00’da Avşa Adası’nda olacak. Deniz otobüsü Avşa’dan saat 09.00’dan hareket edecek, Marmara Adası’na uğradıktan sonra saat 12.00’de Avcılar’da olacak, 12.45’te Yenikapı ve 13.15’te Bostancı’ya varacak.

Ayrıca Bostancı’dan cumartesi günü saat 17.45, Pazar günü 09.30’da Yenikapı-Avcılar- Marmara-Avşa seferleri yapılacak. Avcılar’dan seferler cumartesi günü saat 19.15, Pazar günü ise 11.00’de yapılacak.

Dönüş seferleri ise cumartesi günü Avşa’dan 09.00, Pazar günü saat 18.00’de yapılacak. Deniz otobüsü cumartesi günü saat 12.00’de, Pazar günü ise 21.00’de Avcılar’a varacak.

Nüfusu 500 bine yaklaşan Avcılar’da deniz ulaşımının tekrar kullanılmaya başlanması, iptal edilen seferlerden sonra E-5 otoyolunun trafiğine mahkum edilen Avcılar halkına, rahat bir nefes aldırması bekleniyor. 

Dökümanlar