KOLAY ERİŞİM
 
Avcılar Halkı kentin hem sakini, hem de sahibidir.
KOLAY ERİŞİM
Avcılar Çağrı Merkezi444 6 989
İçerikler

Güney Koreli Gençler Temizlikte İstanbul’un Parlayan Yıldızı, Avcılar’da

Güney Koreli öğrencilerin sosyal ve kültürel etkinlik kapsamında, “Çevreye ve Temizliğe Dikkat Çekme” teması ile Avcılar Belediyesi’ne yaptıkları başvuru kabul edildi. 

Güney Koreli gençlerin istekleri, Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli tarafından samimiyet ve hoşgörü ile karşılanırken, Güney Koreli gençlerle birlikte, Avcılar’da yaşayan gençlerinde katıldığı sosyal ve kültürel etkinlikte çevre temizliği yapıldı. 

Avcılar belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ile koordinasyonlu bir şekilde çalışan Koreli Gençler ve Avcılarlı gençler Paşaeli Piknik Alanı’nda baştan sona çevre temizliği yaptılar.  

9 Bin Kilometre Yol Katettiler

Sosyal ve kültürel etkinlik için Amerika’dan gelen Güney Koreli öğrenciler, 9 bin kilometre yol katetti.  Saat 13.30 itibari ile başlayan temizlikte gençlerkültür paylaşımında bulunurken aynı zamanda da temiz bir çevre ve doğa için buluştukları sosyal sorumluluk projesinde beraber olmanın mutluluğunu yaşadılar.

Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli, Avcılar’ın deniz, göl, doğa ve tarih gibi dört güzelliği bir arada bulunduran, dünya kentlerinden biri olma özelliğini taşıdığını belirtti. Avcılar’ın 500 bine yaklaşan nüfusu ile farklı kültürlerden insanları bir arada bulundurmayı başaran, Asya’yı Avrupa’ya bağlayan iki ana arter üzerinde bulunduğunu anlattı. Avcılar sınırları içerisinde (Küçükçekmece Gölü kenarında) yer alan ve son yılların en büyük kazılarından biri olan Bathonea Antik Kenti’nde de Avcılar Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile beraber temizlik çalışmaları yapıldığını hatırlattı. 

Temiz Çevre Sağlıklı Toplum

Avcılar Belediyesi’nin sosyal ve kültürel alandaki çalışmalarına yoğun şekilde devam ettiğini de hatırlatan Başkan Dr. Handan Toprak Benli; “Gelecek nesillere sağlıklı bir dünya ve yaşanabilir bir çevre bırakmak amacıyla çalışmalarımız devam edecek. Doğayı korumak, çevre sorunlarının çözümü için çalışmak, gelecek nesillere daha iyi bir yaşam sağlayabilmek, tüm insanlığın en önemli görevlerinden biridir. Kirli bir çevre ne insanlara ne de diğer canlılara yaşama imkanı verir. Sağlığın başı temizliktir ve bizler de Avcılar Belediyesi olarak “Temiz Çevre Sağlıklı Toplum” anlayışını benimseyerek çalışmalarımızı sürdürüyoruz ” dedi.

Güney Kore’den gelen gençlere ve katılan Avcılarlı hemşehrilerine teşekkür eden Başkan Dr. Handan Toprak Benli, “Çevre ve doğa dostu belediye olmaya devam edeceğiz” dedi.

Dökümanlar