KOLAY ERİŞİM
 
Avcılar Halkı kentin hem sakini, hem de sahibidir.
KOLAY ERİŞİM
Avcılar Çağrı Merkezi444 6 989
İçerikler

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİNİN ÇEVRE DUYARLILIĞI VE GERİ DÖNÜŞÜME İLGİSİ

‘Geri Dönüşüm’ e verdiği önemle ön plana çıkan ve her atığın çöp olmadığı bilincinde hareket eden Avcılar Belediyesi, İstanbul Üniversitesi öğrencilerine de seçtikleri bitirme tezi konusunda yardımcı olabilmek için kapılarını sonuna kadar açtı.

 “Atık Yağların Geri Kazanım Aşamaları" konusunda araştırma yapmak amacı ile Avcılar Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğüne başvuru yapan İstanbul Üniversitesi öğrencileri, gerekli hazırlıkların yapılmasının ardından Çevre Müdürlüğünün bünyesinde bulunan teknik personelle birlikte Dilovası mevkiinde bulunan ‘Dönüşüm İstasyonuna’ geçti. Araştırma için gerçekleştirilen teknik gezide konusunda uzman kişilere yerinde soru sorup öğrenme fırsatı yakalayan gençler, atık yağların temizlenerek tekrar kullanabilir özelliklere kavuşması için yapılan işlemleri detaylı bir şekilde öğrenme fırsatı yakaladı.

1 litre atık yağın 1 milyon litre içme suyunu kirlettiğinin hatırlatıldığı etkinlikte, gençler verilen destekten ve sağlanan imkanlardan ötürü Avcılar Belediyesine teşekkür etti.

Dökümanlar