KOLAY ERİŞİM
 
Avcılar Halkı kentin hem sakini, hem de sahibidir.
KOLAY ERİŞİM
Avcılar Çağrı Merkezi444 6 989
İçerikler

SOKAK HAYVANLARI İÇİN İLERİ HİZMET

Hayvan dostu belediyecilik anlayışını benimseyen Avcılar Belediyesi, İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi ile protokol tazeledi. Avcılar Belediyesi ağır yaralı ve ağır hasta hayvanları fakülteye gönderiyor. Avcılar Belediyesi ile İÜ Veteriner Fakültesi Dekanlığı arasında 2 yıl önce sokak hayvanları için gerçekleştirilen protokol, Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli ve İ.Ü. Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Güven Kaşıkçı ile yeniden imzalandı.

Yapılan protokole göre Avcılar Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğünün gerekli gördüğü, sahipsiz sokak hayvanlarının hastalıklarının ve ağır yaralanmalarının tetkik, teşhis ve tedavi hizmetlerinin İstanbul Üniversitesi Veteriner fakültesinden temini sağlanabilecek. Fakültenin hastanesine sevk edilecek sokak hayvanlarının getirilip götürülmesi ise Avcılar Belediyesi tarafından sağlanacak. Avcılar Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından mesai saatleri dışında ve hafta sonları da dahil olmak üzere acil müdahale edilmesi gereken vakalar için, Veteriner İşleri Müdürlüğünün acil müdahale aracı ve personeli tarafından getirilen yaralı hayvanların, tedavi istek yazısı olmadan bakımı sağlanabilecek.

HER CANLI ÇOK DEĞERLİ

Avcılar Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ve İ.Ü. Veteriner Fakültesi arasında yeniden imzalanan anlaşma ile koordineli bir şekilde çalışacak olan ekipler, Avcılar’da yaşayan sokak hayvanlarının başlarına olası bir sıkıntı gelmesi durumunda tedavi, bakım, ameliyat ve ameliyat sonrası bakım gibi hizmetlerin günün her saati karşılanmasını sağlayacak.

Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli protokol anlaşması sırasında yaptığı konuşmasında; “Avcılar Belediyesi sokak hayvanlarının sağlıklı döngüsünü gerçekleştirmiş bir belediyecilik anlayışı ile hizmet vermektedir. Büyük kazalar geçiren ve çok önemli hastalıkları olan sokak hayvanları için, fakülteden teşhis konması gereken durumlar olabiliyor. Bu nedenle de üniversiteye gönderilmesi, üniversitede teşhisinin konması, tedavilerinin ve ameliyatlarının yapılması için 2 yıl önce başlatılan protokolü yeniliyoruz. Gerek sokak hayvanları, gerekse yaban hayvanları için yapılan bu çalışmaları, İÜ Veteriner Fakültesi ile sürdürmeye devam edeceğiz ” dedi.

Dökümanlar