KOLAY ERİŞİM
 
Avcılar Halkı kentin hem sakini, hem de sahibidir.
KOLAY ERİŞİM
Avcılar Çağrı Merkezi444 6 989
İçerikler

Toprak Ana Köpeğin Öldürüldüğü Çiftliği Mühürledi

Avcılar’da bir köpeğin vahşice katledildiği Akyol At Yetiştirme Merkezi Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak Benli tarafından mühürlendi. Köpeği öldüren şahıs Emniyet tarafından gözaltına alındı.

KÖPEĞİ ÖLDÜRDÜ VİDEOSUNU PAYLAŞTI

Avcılar Firüzköy'de hayvan yetiştiriciliği yapan A.R.A. isimli şahıs, kazlarını korkuttuğu için Türkiye'de nadir bulunan Çin Aslanı ırkındaki ‘Chow Chow' isimli köpeğini tüfekle vurarak öldürmüştü. Kan donduran olayın videosunu çeken şahıs, görüntüleri arkadaşlarına gönderip sosyal medyada paylaşmıştı. Sosyal medyada hızla yayına görüntülerin ardından A.R.A, polis ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

BAŞKAN TOPRAK DUYARSIZ KALMADI


Sahibi tarafından öldürülen köpeğin videosunu sosyal medyada gören Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak Benli, polis merkezine giderek şahıs hakkında şikayette bulundu. Karakolun ardından kan donduran olayın yaşandığı çiftliğe giden Başkan Toprak, ekipleri ile birlikte incelemelerde bulundu. 

Şahsın yakalanarak polis merkezine getirilmesinin ardından müdürlerine talimat veren Başkan Benli, çiftlikle ilgili işlem yapılmasını istedi. Polis ekipleri incelemelerini sürdürürken, Avcılar Belediyesi çiftliğin kapatılması için çalışmalara başladı.

“Avcılar'da hiçbir can sahipsiz değil.”

Sosyal medyada tepkilere yol açan olayla ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Handan Toprak Benli, “Videosunda bir köpeğin canına kıyan şahsın paylaşımı üzerine Avcılar'da emniyet müdürlüğümüz harekete geçmiş ve şahsı gözaltına alıp Firüzköy Polis Merkezine getirdiğini öğrenmiş bulunmaktayız. Ben derhal müdürlerimizle birlikte buraya intikal ettik. Şu anda emniyet ekiplerimiz ve biz müdürlüklerimizle buradayız. Şahıs kendi kapısına gittiğimizde 'Ben burada ticaret yapmıyorum, kendi hayvanlarımı besliyorum' dediği çiftlikte bir köpeği öldürüyor ve bir cana kıyıyor, adeta katlediyor. Bunu da kaydediyor. Kazları da ifade ederken onları maddi değerle ifade ediyor. Bu da gösteriyor ki ticari faaliyette bulunuyor. Bütün canlılar, hayvanlar maddi değerleriyle ölçülüyor ve bir köpeğin de canına kıyabiliyor. Onun için bu tür katliamlara karşı, bu tür insanlara karşı gereği yapılmak üzere hepimiz buradayız. Özellikle bizim bulunduğumuz kentte her canlı değerlidir. Asla hiç kimse böyle duygularla ya da kendince doğasına uygun davrandı diye bir canlının hayatına kıyamaz. Burada canlının kılına bile dokunmak kimsenin yapacağı bir şey değildir. Asla yapılmasına müsaade edilmeyecektir” diye konuştu.

Dökümanlar