KOLAY ERİŞİM
 
Avcılar Halkı kentin hem sakini, hem de sahibidir.
KOLAY ERİŞİM
Avcılar Çağrı Merkezi444 6 989
İçerikler

Turan Hançerli Hayvanseverlerle Buluşuyor

Şeffaf ve katılımcı belediyecilik anlayışıyla çalışmalarını sürdüren Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli, Avcılar’da yaşayan sokak hayvanlarının sorunlarına çözüm üretmek için ilçedeki hayvanseverlerle bir araya gelecek.
Avcılar halkının belediye çalışmalarından eksiksiz bir şekilde haberdar olması ve belediye çalışmalarında söz sahibi olması için çeşitli projeler hayata geçiren Hançerli, bu kez de Avcılar’daki hayvanseverlerle görüşerek ilçedeki sokak hayvanlarıyla ilgili projeler için görüş alışverişinde bulunacak.
Turan Hançerli, 20 Mayıs Pazartesi günü 17:30’da Zübeyde Hanım Nikah Sarayı’nda gerçekleşecek toplantıya tüm hayvanseverleri davet etti.
Hayvan dostu olması ve hayvan hakları adına yaptığı çalışmalarla bilinen Turan Hançerli, Türk Hukuk Sistemi’nin de mevcut haliyle hayvanları koruma işlevini yerine getiremediğini ve özellikle hayvan cinayetleri, işkence gibi konuların Kabahatler Kanunu’ndan çıkartılıp, Türk Ceza Kanunu kapsamına dahil edilmesi gerektiğini savunuyor.
Sahipsiz sokak hayvanlarının yaşam haklarına saygı gösterip, tüm canlıların ihtiyaçlarını karşılayarak onlara yaşayabilecekleri güzel bir çevre sunacağını her fırsatta vurgulayan Turan Hançerli, 31 Mart seçimleri öncesinde Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu (HAYKONFED) tarafından hazırlanan taahhütnameyi imzalayarak Hayvanları Koruma Kanunu’na özen gösteren bir anlayışla görevini yürüteceğini belirtmişti.

 

Dökümanlar