Ana Sayfa / Temizlik Hizmetleri

Temizlik Hizmetleri


Avcılar Belediyesi; çöp konteyner sistemleri ürünleriyle çöp ve atıkların toplanmasında öncelikli olarak “Çevre ve İnsan” ilkesini benimsemiş, bu ilkeyle modern çözümler üretmiştir.

Otomasyonlu dezenfekte aracı ile haftada 2 gün yerüstü çöp konteyner yıkaması sağlanmakta olup, 5000 litre temiz su, 5000 litre kirli su haznesi ile 360 derece dönen robot sistemi ile tüm konteyner yüzeyleri dezenfekte edilmektedir.

İlçemizde bulunan bütün cadde, sokak ve meydanlarda her gün düzenli olarak süpürge aracı ile süpürge çalışmaları yapılmaktadır.

Avcılar sınırlarımızın içerisinde parkların ve yeşil alanların tamamında her gün düzenli olarak süpürme ve gerekli durumlarda yıkama çalışması yapılmaktadır.

Genel temizlik hizmetleri, muhtarlıklar bazında ekip çalışması yapılarak gelen talepler doğrultusunda gerekli izinleri alınmış arsa ve parsel temizlikleri yapılmaktadır.

İlçemizde tespiti yapılan izinsiz afiş ilan ve reklamların basınçlı mobil yıkama aracı ile ekiplerimiz tarafından temizlik işlemi gerçekleştirilmektedir.

Moloz, inşaat ve kaba atıkların toplanması ve nakli program dâhilinde yapılmaktadır.

Avcılar ilçesi sınırlarında bulunan tüm ibadethanelerin bahçeleri ve çevre yolları, müdürlüğümüz tarafından yapılan programlar kapsamında düzenli olarak temizlenmektedir.

Eğitim-öğretim dönemleri başlamadan ilçemizdeki tüm okullarda temizlik çalışmalarımız yapılmaktadır. Kamu kurum ve kuruluşların programlar dâhilinde düzenli olarak ortak alanların temizliği sağlanmaktadır. Ayrıca eğitim-öğretim devam ederken belirli program dâhilinde sırasıyla okullarımıza temizlik hizmeti sunulmaktadır.

Temizlik hizmeti kapsamında çalışan tüm personellerimize 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında gerekli olan tüm eğitimler verilmektedir.

güzelbi fikir