Ana Sayfa / Genç Dostu Belediyecilik

Genç Dostu Belediyecilik


 
Spor Faaliyetleri Mayıs 2014’de kurulan Spor Müdürlüğümüz faaliyete geçerek çalışmalarını sürdürmektedir. Avcılar Belediyesi olarak her gencimiz sporla uğraşabilecek, çocuklarımızın özgüvenli ve sağlıklı bireyler olarak yetişmelerine katkı sunmak için spora ve sporcularımıza her türlü desteği sağlıyoruz. “Avcılar’da her gencimizin bir spor dalı ile uğraşabilecek” olanaklara sahip olması büyük önem verdiğimiz ve yoğun çalışmalar yürüttüğümüz bir konudur. Gençlerin sporun her branşında çalışmalarını yapabilecekleri spor tesisleri oluşturacağız. Bu spor tesislerinin yanına İstanbul’un 5. Spor lisesini inşa ederek ilçemizde uluslararası müsabakalara ev sahipliği yapabileceği olimpik spor alanı oluşturmayı arzu ediyoruz. Kompleks için Milli Eğitim Bakanlığı’na başvuruda bulunulmuş, Belediyemiz tarafından yapılacak olan spor kompleksi ve lise için gerekli onay beklenmektedir. Belediyemiz bünyesinde çocuklarımıza ve gençlerimize yönelik açtığımız, fitness, atletizm, basketbol, voleybol, futbol, satranç, masa tenisi kurslarımızda yüzlerce çocuk ve gencimiz spor eğitimi alıyorlar.
 
Kent Evlerinde Eğitimler Belediyemizin kültür merkezlerinde ve kent evlerinde gençlerimize yönelik kültür, sanat ve eğitimlerine destek olacak İngilizce, matematik gibi ücretsiz sunduğumuz kurslarımızda her yıl binlerce gencimize destek oluyoruz.
 
İnteraktif Eğitim Avcılar Belediyesi “İnteraktif Eğitim Projesi”yle gençlerimizin derslerinde destek olmak, gençlerimizin eğitimlerini desteklemek ve sosyokültürel gelişimlerine katkıda bulanmak amacıyla çalışmalarımız devam etmektedir. Kendilerine sunulacak olan Aktivasyon Kartları ile öğrencilerimiz dijital sistemde evlerinden giriş yaparak, İnteraktif Eğitim Sisteminin sunduğu eğitimlerden yerinde faydalanabilecekler.
 
Etüt Merkezi ve Tercih Rehberliği Gençlerimizin üniversite ve diğer dallarda yapılan sınavlara daha iyi hazırlanmaları amacıyla etüt merkezleri oluşturma çalışmalarımız devam etmektedir. Ayrıca oluşturulacak olan etüt merkezlerimizde gençlerimizin tercihlerini doğru bir şekilde yapabilmelerine destek olmak amacıyla Tercih Rehberliği hizmeti sunmayı amaçlıyoruz.
 
Madde Bağımlılığı ve Takip Merkezi Türkiye’de ilk olma özelliği taşıyan “Avcılar Belediyesi Bağımlılık Tedavi ve Takip Merkezi” uzman ekipleriyle birlikte hizmete başladı. Merkezimizde hem profesyonel eğitimciler, danışmanlar, psikologlar, psikiyatristler olduğu gibi aynı zamanda da madde bağımlılığıyla teması olmuş ve bırakmış bu konuda da danışmanlık yapanlar da dahil olmak üzere hem emniyet kanalıyla hem de buraya ait aile hekimlerinin kanalıyla gönderildiği zaman onlarla da irtibat içerisinde olacağız. Burada uyuşturucu ve madde bağımlılığını hem takip ediyor, hem de onların bir daha bulaşmaması için tedavisine destek ve yardımcı olunuyor. Merkezimizde gençlerimiz ve ailelerine eğitim, rehberlik, yaşam koçluğu, psikolojik danışmanlık hizmeti sunarak, sosyal hayatta başarıyı elde etmelerini sıkı bağlarla sağlamayı hedefliyoruz. Ayrıca eğitim kurumlarında verdiğimiz eğitmelerle, düzenlediğimiz panellerle gençlerimizin madde bağımlılığından uzak tutmak için çalışmalarımız devam ediyor.

güzelbi fikir