Ana Sayfa / Hayvan Rehabilitasyon Merkezi

Hayvan Rehabilitasyon Merkezi


 

TOPLAMA FAALİYETLERİ

Bölgeden gelen ihbar ve şikayetler doğrultusunda müdahale ederek alınması gereken hayvanlar alınıp rehabilitasyon merkezimize getirilir. Bunun mesai günlerinde bir ekibimiz tarafından kısır olmayan hayvanlar tespit edilerek rehabilitasyon merkezimize alınır ve kısırlaştırma süreci başlar.

TOPLAMA FAALİYETLERİ

Rehabilitasyon merkezimize gelen hayvanların geliş sebeplerine göre 09:30 dan itibaren müdahalesi yapılır olumsuz hava koşulları hariç salı çarşamba ve perşembe günleri kedi pazartesi ve salı günleri köpek kısırlaştırma günüdür. Cuma bakım ve temizlik yapılır.

ALAN BESLEME ÇALIŞMALARI

Avcılar genelinde bulunan kedi ve köpek olmak üzere toplamda 43 adet su ve mama kapları gün aşırı 2 personelimiz tarafından gezilmekte, temizlenmekte ve mama takviyeleri yapılmaktadır.

İLAÇLAMA FAALİYETLERİ

Müdürlüğümüze gelen talepler üzerine mesai günlerinde saat 09:30 başlayarak akşam 16:30 a kadar ilaçlama faaliyetleri yapılır. Bunun dışında rutin olarak Ocak ayı ndan başlayarak Haziran ayına kadar odak noktalarında larva ile mücadele edilir temmuz başlarından Eylül ayı sonuna kadar mesai günlerinde her akşam saat 20:30 ve 23:30 arası gece çalışmaları yapılır.

BARINAK ZİYARETLERİ

Rehabilitasyon merkezimiz haftanın her günü 13:00 ile 15:00 arası ziyarete açıktır. İlçe genelinde talep olması halinde okul ziyaretleri de yapılabilmektedir.

SAHİPLENDİRME FAALİYETLERİ

Rehabilitasyon merkezimizde bulunan ve sağlığına kavuşan köpekler vatandaşlar tarafından sahiplenilmektedir. Müdürlüğümüze kimlik fotokopisi ikametgahınızı gösterir evrak ve tasma ile 13:00 ile 15:00 arası müracaat edilmesi gerekmektedir.

KURBAN HİZMETLERİ

Müdürlüğümüz her yıl kurban bayramında ilçe tarım müdürlüğü kontrolünde denetimlerini yapmakta ve ilçe tarım müdürlüğünün talimatları doğrultusunda görev yapmaktadır.

OKUL EĞİTİMLERİ

Müdürlüğümüz ilçe genelinde bulunan ilköğretim ve ana sınıflarında periyodik olarak hayvan sevgisinin aşılanması maksadı ile eğitimler ve bu konuda bilinçli toplum yetişmesine katkı sağlamaktadır.

 

 

güzelbi fikir