Ana Sayfa / Projeler / M.Kemal Paşa, Üniversite Ve Gümüşpala Mah. Muhtelif Parsellere Ait 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği

M.Kemal Paşa, Üniversite Ve Gümüşpala Mah. Muhtelif Parsellere Ait 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği

Plan ve Proje Müdürlüğü olarak  yürütmekte olduğumuz çalışmalardan ilki olan  “Avcılar Merkez, Ambarlı, Denizköşkler ve Cihangir Mahallelerine ilişkin 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği” teklifi çalışmasından sonra hazırlamış olduğumuz “Avcılar İlçesi, Mustafa Kemal Paşa, Üniversite ve Gümüşpala Mahalleleri, Muhtelif Parsellere Ait 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği” teklifi Avcılar Belediye Meclisi’nce onaylanarak İBB’ye gönderilmiştir. Plan değişiklik teklifimiz 12.05.2017 tarih 773 sayılı İBB Meclis Kararı ile onaylanmıştır.

Bu plan değişikliği kapsamında Mustafa Kemal Paşa, Üniversite ve Gümüşpala Mahallelerinde mevcut plan ile kat yüksekliği düşen binalarımız ele alınmış ve kazanılmış hakların iadesi gündeme getirilmiştir. Böylelikle deprem açısından yaşadığı tedirginlik sebebiyle Kentsel Dönüşümden faydalanarak daha güvenli yaşam alanları oluşturmak isteyen ancak hak kaybı yaşayacağı için bu yükün altına giremeyen vatandaşlarımızın binalarını yenileyebilmesi hedeflenmiştir.

Halkımız çalışmalarımız ile ilgili detaylı bilgiyi Plan ve Proje Müdürlüğümüzden alabilirler.

 

PLAN VE PROJE MÜDÜRLÜĞÜgüzelbi fikir