Ana Sayfa / Haberler / Avcılar Dünya’nın En Yaşanabilir Şehirleri Arasında

Avcılar Dünya’nın En Yaşanabilir Şehirleri Arasında

Avcılar Dünya’nın En Yaşanabilir Şehirleri Arasında


Avcılar Belediyesi’nden uluslararası bir başarı daha. Yerel yönetimlerde uluslararası en iyi uygulamalara odaklanan dünya’nın tek ödül yarışması olan ‘Uluslararası Yaşanabilir Topluluklar Ödülleri’nde finale kaldı. Avcılar'ın bu prestijli liste arasında yer almasından dolayı büyük bir gurur duyduğunu belirten Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli” birlikte daha güzel, daha yaşanabilir bir Avcılar inşa etmeye devam edeceğiz.” dedi.

Avcılar Belediyesi 'Yaşanabilir Topluluklar Ödülleri' Finalinde

Vizyon çalışmaları ile dünyaya örnek çalışmalar yürüten Avcılar Belediyesi dünyanın en yaşanabilir şehirleri ile yarışıyor. Yerel yönetimlerde uluslararası en iyi uygulamalara odaklanan dünya’nın tek ödül yarışması olan Uluslararası Yaşanabilir Topluluklar Ödülleri (LivCom) yarışmasında Avcılar Türkiyeyi temsil ediyor. Birleşmiş Milletler tarafından desteklenen ve 70'den fazla ülkenin katılımıyla bu yıl Malta’da düzenlenen yarışmada Avcılar finale kaldı. 30 Mayıs’ta finalistlerin yapacağı sunumların ardından 2 Haziran'da kazanan açıklanacak.

“Hep birlikte daha iyiye, daha güzele”

Vizyon çalışmaları ile uluslararası arenada adından sıkça söz ettiren Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli; “Avcılar Belediyesi olarak her zaman komşularımızın yaşam kalitesini artırmak ve daha yaşanabilir bir toplum oluşturmak için çaba gösteriyoruz. Bu hedef doğrultusunda gerçekleştirdiğimiz çalışmalar, uluslararası arenada da takdir toplamaya devam ediyor. Dünya'nın şehircilik alanında önde gelen ve köklü bir ödül yarışmasında finale kaldık. Avcılar'ın bu prestijli liste arasında yer almasından dolayı büyük bir gurur duyuyoruz. Bu yarışma, Avcılar'ın sadece Türkiye'nin değil, dünyanın da önde gelen yaşanabilir topluluklarından biri olma hedefimizi bir kez daha pekiştirdi. Bu başarıda emeği geçen tüm belediye çalışanlarımıza, sivil toplum kuruluşlarına ve elbette Avcılarlı değerli hemşehrilerimize teşekkür ederim. Birlikte daha güzel, daha yaşanabilir bir Avcılar inşa etmeye devam edeceğiz.” dedi.

 güzelbi fikir